16.03.2014, 18:52 | czytano: 976

Medale Mistrzostw Małopolski w przełajach dla KS Luboń (zdjęcia)

Na rozegranych w Stroniach koło Kalwarii Zebrzydowskiej Mistrzostwach Małopolski w przełajach - reprezentantki KS Luboń Skomielna Biała zdobyły trzy medale. Kolejne dwa dorzucili ich klubowi koledzy. Tym samym skomielniański klub wrócił z tych zawodów z dorobkiem pięciu medali, co jest najlepszym osiągnięciem w jego dotychczasowej historii.
Tegoroczny małopolski czempionat w kolarskich przełajach rozegrany został przy wspaniałej pogodzie na świetnie przygotowanej trasie. O dziwo nie było ani śladu śniegu co jest swego rodzaju ewenementem, gdyż strońskie zawody dotychczas znane były z tego, iż zawodnicy przedzierać się musieli między zaspami śniegu niejednokrotnie taplając się w „uroczym” błotku. Z tak pięknych okoliczności przyrody skrzętnie skorzystali zawodnicy „Lubonia” Skomielna Biała licznie stając na podium i zdobywając wiele czołowych lokat.
Pierwsi do rywalizacji w Mistrzostwach Małopolski przystąpili młodzicy i młodziczki. Już ten pierwszy start przyniósł wspaniałe rezultaty. Mistrzem Małopolski został bowiem Maciej Biedrończyk a po zaciętym finiszu na najniższym stopniu podium stanął Dawid Bala. Ich klubowa koleżanka Maja Latawiec sprawiła sobie prezent na Dzień Kobiet zdobywając tytuł II V-ce Mistrzyni Małopolski. Równie dobrze spisała się Kaja Karkula, która „wjechała” na trzeci stopień podium w rywalizacji juniorek. Jeszcze lepiej poradziła sobie Agnieszka Bal, która wywalczyła tytuł V-ce Mistrzyni Małopolski w kategorii Elity Kobiet.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również pozostali reprezentanci „Lubonia”. Bartosz Dziadkowiec był 5 w rywalizacji juniorów młodszych. W tej samej kategorii Jarosław Żur był 7, na 8 pozycji finiszował Michał Bal a na 16 miejscu uplasował się Szymon Byk. Niestety z powodu awarii roweru wyścigu nie ukończył Jakub Kościelniak. Debiutująca na przełajowych trasach Magdalena Utnicka ukończyła rywalizację w gronie juniorek młodszych na bardzo dobrym 8 miejscu. Zacięty przebieg miały zmagania w kategorii Orlik i Elita Mężczyzn. Ostatecznie Tomasz Bal finiszował na 5 pozycji w gronie Orlików a Jakub Surówka był 6 w Elicie Mężczyzn. Małopolski czempionat w przełajach rozegrany został również w kategorii mastersów. W tym roku barwy „Lubonia” reprezentowali Józef Rabski w kategorii Masters II i Marek Karkula w gronie Mastersów I. Obaj ukończyli zawody na 8-ch pozycjach w swoich kategoriach.
Gratulując zawodnikom KS Luboń Skomielna Biała tak udanego początku sezonu pozostaje życzyć równie owocnych startów podczas całego roku.

Tekst i zdj. Marek Karkula
Zobacz pełną wersję podhale24.pl