16.03.2014, 19:47 | czytano: 1618

Piotr Tokarczyk wicemistrzem Słowacji w snowboardzie

zdj. Jakub Pułkowski
Piotr Tokarczyk zdobył srebrny medal w snowboardzie w kategorii slopestyle. 22-letni nowotarżanin stanął na podium podczas odbywających się w Śtrbskim Plesie zawodów z serii SAS Snowboard Tour 2014. Po raz dziesiąty z rzędu zwyciężył Słowak Matej Matys, a najniższym stopniu podium stanął Czech, Tomasz Kral.
Zawody odbywały się na trasie zbudowanej z dwóch skoczni oraz sekcji jibbingowej (jazda na poręczach, boksach). Każdy zawodnik miał do wykorzystania dwa przejazdy, z którego sędziowie oceniali jeden, najlepszy.

Z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych jury zdecydowało się anulować serię finałową i o końcowym rezultacie zadecydowały wyniki eliminacji. Nasz zawodnik w swojej lepszej próbie wykonał frontside 900, switch backside 540 na skoczniach oraz boardslide na poręczy.