24.04.2014, 20:02 | czytano: 2768

Nowotarżanin weźmie udział w Mistrzostwach Świata w klasie BYTE CII

Zawodnik KS Wiaterni Nowy Targ Szymon Urzędowski wystartuje w żeglarskich Mistrzostwach Świata. Regaty odbędą się we Włoszech na akwenie przepięknego i silno-wiatrowego Jeziora Garda.
Zawodnicy będą ścigać się na jednoosobowych jachtach klasy Byte CII, które są w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (Igrzyska przypadają w tym roku i odbędą się w Nanjing w Chinach). Byte CII są to bardzo szybkie, ślizgowe łódki, które wymagają od zawodników doskonałej techniki, siły i wytrzymałości.
Udział zawodnika z Podhala, jest wydarzeniem bez precedensu. Droga do tego to siedem lat wytrwałego treningu w klasie Optimist, wsparcie sponsorów ZEW Niedzica S.A., Iwoniczanki, BZ WBK oraz ludzka życzliwość Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Żeglarskiego, wielu trenerów, Pań Dyrektor SP3 im. Gen. Mariusza Zaruskiego i Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” w Mrągowie. Młody zawodnik (15 lat), który pierwszy rok żegluje na Byte CII nie może liczyć na wybitne wyniki w tych Mistrzostwach, ale musi przebyć tę drogę, aby w rywalizacji z najlepszymi zdobywać doświadczenie i umiejętności, które są konieczne dla dalszego rozwoju.

źródło: KS Wiaterni
Może Cię zainteresować
komentarze
sobie myślę...25.04.2014, 22:13
Znam Szymona dobrze i bardzo cenię go za to, że cokolwiek robi nigdy się nie oszczędza, nie kalkuluje. Szymon, a ilu mieszkańców Podhala było uczestnikami mistrzostw świata? Czekamy na relację z zawodów. Wracaj szczęśliwie, a wyniki w tej sytuacji są sprawą drugorzędną. Powodzenia!!!
majka25.04.2014, 21:46
Życzę powodzenia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl