06.05.2014, 20:22 | czytano: 2216

Kolarska Majówka. Klasyk Beskidzki – Gorlice (zdjęcia)

Na starcie szosowego Klasyku Beskidzkiego stawiło się 215 zawodników, co jest absolutnym rekordem w krótkiej historii zawodów.
Wyścig rozpoczął się od 4-km rundy honorowej, a następnie zaczęło się ściganie na poważnie. Pierwszy 5-cio km podjazd miał za zadanie podzielić tak liczny peleton na kilka grup. Nachylenie 10% nie zrobiło wrażenia na Dawidzie Adamczyku z WLKS Krakus, który rozerwał pierwszą grupę i z 30 sek. przewagą rozpoczął zjazd. Tuż za Dawidem utworzyły się 3 grupy, każda po ok. 20 osób. Na kolejnym podjeździe pierwsza grupa dopadła Dawida.
3 grupy w połączyły się ze sobą w miejscowości Smerekowiec, 15 km przed metą. Wszyscy już wiedzieli, że kluczowe ataki będą miały miejsce tuż przed metą.
Tam na 12% ściance zaatakował Maciej Szczepanik z Rzeszowa, który odskoczył od grupki i dowiózł pierwsze miejsce. 5 sek. za nim linię mety przeciął Krystian Piróg z NKK JMP. Walkę o 3. miejsce stoczyli: Kamil Zajączkowski z Resovi Rzeszów z Dawidem Adamczykiem i Adamem Wójcikiem z ULKS Podwilk. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Kamil. Cała trójka na mecie zameldowała się z 10 sek. stratą do zwycięzcy.

Wyniki kolarzy z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego JMP.race
2 - Krystian Piróg (pierwsze miejsce w kategorii)
127 - Wiesław Firek (37 w kategorii)
8 - Magdalena Piróg

Cyklokarpaty – Przemyśl – 03.05.14

Z pewnością wielu uczestników pierwszej edycji maratonów kolarstwa górskiego Cyklokarpaty, spodziewało się lepszej pogody. Niemniej jednak niska temperatura oraz deszcz nie odstraszyła zawodników, którzy w liczbie 470 rywalizowali tego dnia na trzech dystansach: Giga, Mega oraz Hobby. Biuro zawodów zostało zlokalizowane w okolicach Kopca Tatarskiego, z którego można było zobaczyć panoramę Przemyśla oraz pobliskich malowniczych terenów. Trasy zostały poprowadzone w okolicach miasta, które bardzo przypadły do gustu zawodnikom. Stopień trudności poszczególnych odcinków nie był zbyt duży, jednak kiepska pogoda i niska temperatura znacząco utrudniła rywalizację.
Dystans Mega na którym ścigała się większość kolarzy liczył 42 km, z przewyższeniami wynoszącymi 963 metry. Tutaj najlepszy z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego okazał się Marcin Domin, który w swojej kategorii wiekowej M3 zajął 6-te miejsce. 45-ty był Janusz Bala, a na 73-cim miejscu uplasował się Przemek Barnowski. Na tym samym dystansie w kategorii M1 10-ty był Grzegorz Piekarczyk a Paulina Pacyga zajęła 5-tą pozycję w K1.
Natomiast na dystansie Hobby, który liczył 27 km bezkonkurencyjny okazał się Marcin Kwiatek wygrywając swoją kategorię wiekową M3.

zdjęcia: Cyklokarpaty.pl & Barbara Dominiak