20.05.2014, 12:00 | czytano: 2186

II Bieg o Puchar Rektora PPWSZ

NOWY TARG. Ponad stu zawodników pokonało dziesięciokilometrową trasę w ramach II Biegu o Puchar Rektora PPWSZ. Było nerwowo, bowiem pogoda mogła organizatorom i uczestnikom pokrzyżować plany.
Sobotni poranek był chłodny, z lekką mżawką, ale aura nie przestraszyła zawodników. - Zebraliśmy się tutaj wszyscy po to, aby dbać o swoje zdrowie. Gratuluję już z góry zwycięzcom, bo zwycięzcami są wszyscy, który biorą udział w imprezie - mówił przed startem Rektor PPWSZ Iwon Grys. - Mam nadzieję, że zawodników będzie coraz więcej i w przyszłości będziemy dumni z tego, co wspólnie zapoczątkowaliśmy.
Tuż po dziesiątej 107 osób wystartowało z nowotarskiego rynku i pomknęło ulicami Kościuszki i św. Anny w stronę osiedla Nowego. Tu rozpoczął się niezbyt stromy, ale długi, ponad dwukilometrowy podbieg. Na szczycie wzniesienia czekał pierwszy punkt z wodą. Długi zbieg przez Zadział i Robów pozwolił biegaczom dobrze się rozpędzić i nieco odetchnąć przed kolejnym, krótkim lecz ostrym, podbiegiem na os. Szuflów.

Kolejny zbieg ulicą Kowaniec i ostatnie 700 metrów w górę do mety na terenie PPWSZ na Kokoszkowie. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie po 35 minutach. Zwyciężył Grzegorz Opiał z Wiśniowej z czasem 00:35:41. Za nim pojawili się: Tomasz Wójcik i Kamil Jezierski, a na czwartej pozycji finiszował pierwszy nowotarżanin Piotr Bierawski. Po kilku kolejnych minutach linię mety przebiegła Jitka Hudakowa ze słowackiego Trencina, która zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Następne miejsca zajęły krakowianka Sabina Bisztyga reprezentująca AZS AWF Masters i Anna Sutor ze Spytkowic. W dziesiątce najszybszych pań znalazły się dwie nowotarżanki: Natalia Sroka i Katarzyna Węgrzyn. Na nadbiegających biegaczy czekały wolontariuszki z posiłkiem regeneracyjnym – pączkiem z zakopiańskiej cukierni Samanta, pamiątkowe koszulki i prezent od sponsora – wejściówka do termy Bukovina.

Iwon Grys wręczył zwycięzcom puchary, statuetki i nagrody. Fundatorami trofeów i nagród były firmy: MiDSport, Sport But i Icebug Running z Nowego Targu.