27.05.2014, 21:02 | czytano: 2509

XII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin (zdjęcia)

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbył się XII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Zawody zorganizowany został przez Stowarzyszenie Sportowe Karate „YOKOZUNA” w Nowym Targu, którego trenerem jest sensei Ewa Pawlikowska 4 dan.,
W turnieju wzięło udział 217 zawodników i zawodniczek z 11 ośrodków tj.: Zakopane, Katowice, Niepołomice, Kraków, Wieliczka, Stary Sącz, Nowy Sącz, Krosno, Limanowa, Krościenko n/D, Nowy Targ.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata w różnych kategoriach wiekowych oraz konkurencji kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Rapacz z Nowego Targu (uczeń SP nr 6), który zajął I miejsce w kata oraz w kumite , a najlepszą zawodniczka została Patrycja Nykaza również z Nowego Targu (uczennica SP nr 2) , która wszystkie walki kończyła przed czasem.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, medale i pamiątkowe koszulki z turnieju, a dodatkowo każdy z uczestników najmłodszych kategorii (dzieci) otrzymali pamiątkowe medale.

Sędzią Głównym zawodów był shihan Roman Kęska 5 dan z Krakowa. Sędziowali: Andrzej Krawontka 5 dan (Nowy Sącz), Włodzimierz Weselski 4 dan (Zakopane), Zbigniew Goliński 3 dan (Limanowa), Tomasz Najduch 3 dan(Katowice – wielokrotny Mistrz Europy oraz Polski), Robert Kopciowski 4dan (Wieliczka), Andrzej Marmuszewski 3 dan (Stary Sącz), Wiesław Krosta 3 dan (Niepołomice), Wiesław Marciniak 3 dan (Kraków), Zbigniew Gągola 2 dan (Limanowa), Maciej Sroka 2 dan (Nowy Targ), Krzysztof Jakubowicz 2 Dan, Edward Krawczyk 1 dan (Nowy Sącz), Mariusz Chrapek 1 dan (Zakopane),Piotr Baran 1 kyu (Krościenko n/D).
Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Nowy Targ Marek Fryźlewicz, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Pawłem Liszką oraz radnym Rady Miasta Tadeuszem Trutym dokonali wręczenia pucharów zwycięzcom turnieju.

Turniej został częściowo sfinansowany z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.