02.07.2014, 00:58 | czytano: 2432

Żur mistrzynią Polski!

Wychowanka Lubonia Skomielna Biała, Monika Żur została mistrzynią Polski U 23 w kolarstwie ze startu wspólnego. W seniorskiej rywalizacji wywalczyła brązowy medal.
Wyścig kobiet miał zaskakujący przebieg. Już na pierwszej premiowanej rundzie ( było ich pięć), pod przełęcz Tąpadły oderwały się cztery mniej znane zawodniczki. Faworytki zlekceważyły ucieczkę, a potem już nie udało się doścignąć czołówki. Na mecie w Sobótce najszybciej finiszowała Paulina Guz (LKS Dzierżoniów) przed Moniką Brzeźną (Pacyfik Toruń) i Moniką Żur, która aktualnie reprezentuje barwy 4f Racing Kielce. Ta ostatnia została również mistrzynią kraju w kategorii do 23 lat. Kobiety (elita i do 23 lat) rywalizowały w tym samym wyścigu.