20.07.2014, 12:36 | czytano: 1540

Dobry występ Lubonia

Od wyścigu sztafet rozpoczęły się w Środzie Wielkopolskiej mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Podobnie jak przed rokiem, złote medale wywalczył Sante BSA Whistle Team, w składzie z Adrianem Siarką.
Organizatorzy zadbali o widowiskowość i dlatego trasa miała miejski charakter. Zadbali też o sztuczne przeszkody. Dużym wzmocnieniem zespołu mistrzowskiego okazał się Dariusz Batek, który przyprowadził sztafetę na pierwszym miejscu. 36 sekund później na mecie pojawił się Marceli Bogusławski z Integral Collections LKK LUKS Sławno. Brązowy medal wywalczyli kolarze z KKW Jama Wałbrzych.
Bardzo dobry występ zaliczył Luboń Skomielna Biała. Ekipa - Bartosz Dziadkowiec, Jakub Surówka, Agnieszka Bal i Tomasz Bal- pokonała trasę w 42 min. i 26 sekund. Triumfatorzy przebyli na metę po 39 minutach i 49 sekundach.
W drugim zespole Sante BSA Whistle Team jechała Stefania Staszel. Jej ekipa straciła do Lubonia 27 sekund i uplasowała się na ósmym miejscu.