20.07.2014, 12:37 | czytano: 2416

Dwa złota Solus Miśkowicz

Doskonale zaprezentowała się, pochodząca z Bukowiny Tatrzańskiej, Katarzyna Solus Miśkowicz podczas Akademickich Mistrzostwach Świata w MTB. Do srebrnego medalu z szosy dorzuciła dwa krążki z najszlachetniejszego kruszcu.
Pierwszy złoty krążek wywalczyła w jeździe indywidualnej na czas, na malowniczej trasie, ale trudnej technicznie. Przed wyścigiem mówiło się, że murowaną faworytką wydaję się być Katarzyna Solus Miśkowicz. Reprezentantka Wszechnicy Świętokrzyskiej dobrą dyspozycją potwierdziła w wyścigu szosowym, w którym zdobyła srebro. Kasia nie zawiodła oczekiwań kibiców i zwyciężyła z bardzo dobrym czasem 15:08:01. 22 sekundy po Polce na mecie zameldowała się Węgierka Barbara Benko, trzecia była Szwajcarka Marine Groccia z czasem o 49 sekund gorszym od zwyciężczyni.
Drugie złoto Kasia wywalczyła w wyścigu ze startu wspólnego. Nie dała szans rywalkom.
- Początek bardzo nerwowy i trudny, gdyż odczuwałam skutki wcześniejszych startów – mówi triumfatorka. - Rywalki podyktowały mocne tempo i obawiałam się, że jeśli takie tempo się utrzyma, to będzie mi bardzo ciężko. Gdy tylko Węgierka popełniła błąd, to jej uciekłam i starałam się zrobić jak największą przewagę. Tak by mieć sekundy zapasu, gdyby zabrakło mi sił.

Obawy były płonne. Zawodniczce z Bukowiny Tatrzańskiej nie zabrakło sił i zwyciężyła z dużą przewagą (2:20,34 min) nad drugą Węgierką.

- Jestem bardzo zadowolona. Nie ukrywam, że liczyłam na medale w MTB, a do tego udało się dorzucić kolejny na szosie. Jestem bardzo szczęśliwa – mówiła uśmiechnięta Polka.
Na piątej pozycji wyścig ukończyła Stefania Staszel.