28.07.2014, 23:07 | czytano: 1499

Szosowe ściganie KS Luboń Skomielna Biała (zdjęcia)

Trzy medale przywieźli reprezentanci „Lubonia” Skomielna Biała z Mistrzostw Małopolski ze startu wspólnego na szosie.
Zawody rozegrane zostały w sobotę 26 lipca na blisko 8 km rundzie poprowadzonej drogami wokół Malca koło Kęt. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy mieli do pokonania od jednego (żacy i żakinie) do 10 okrążeń ( elita mężczyzn ). Rywalizacja toczyła się przy pięknej słonecznej pogodzie, która jednak nieco doskwierała zawodnikom. Kolejne sukcesy podczas tej rywalizacji odnieśli zawodnicy „Lubonia”, choć kolarstwo szosowe nie jest ich koronną konkurencją.
Szczególnie dobrze zaprezentowali się młodzicy. Maciej Biedrończyk po zaciętym finiszu wywalczył tytuł Mistrza Małopolski, a Dawid Bala I V-ce Mistrza Małopolski. Maja Latawiec startująca tej samej kategorii wiekowej ale w gronie dziewcząt uplasowała się na 5 miejscu. Piątą lokatę wywalczył również Jarosław Żur w rywalizacji juniorów młodszych. Juniorka młodsza Klaudia Bajołek, dla której był to debiut na wyścigu szosowym, zakończyła swój start na 7 miejscu. Znakomicie spisała się również Agnieszka Bal w gronie kobiet open sięgając po tytuł I V-ce Mistrzyni Małopolski. W tej samej kategorii Kaja Karkula ukończyła zmagania na 6 pozycji.

Z dobrej strony pokazał się również najstarszy reprezentant „Lubonia” – Józef Rabski, który w tym samym czasie zmagał się z trasą słowackiego wyścigu Tatry Tour. Ostatecznie sklasyfikowany został na 34 miejscu open co dało mu 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej.