13.08.2014, 12:06 | czytano: 1826

NKK – JMP ponownie najlepszą drużyną na Tour de Pologne Amatorów 2014 (zdjęcia)

Niewiele zawodów kolarskich rozgrywanych jest w naszych rejonach, choć trasy mamy przepiękne, bardzo wymagające i doskonale nadające się na zawody każdej rangi. Jest jeden wyścig, który odbywa się przy okazji etapu wielkiego Touru kolarskiego i przyciąga co roku ponad tysiąc zawodników amatorów oraz niezliczoną ilość kibiców na trasie. Pod tym względem nie ma drugiego takiego wyścigu kolarskiego w Polsce.
Kolarz amator pokonuje tę samą trasę, na której zmagać się będzie później światowa elita zawodowego kolarstwa. Tour de Pologne zyskuje coraz wyższą rangę w renomowanych światowych Tourach. Co prawda nie jest to Tour de France, Giro czy Vuelta, ale na TdP coraz częściej można spotkać największe gwiazdy światowego kolarstwa.
To wszystko sprawia, że na starcie Tour de Pologne Amatorów stawiło się ponad 1400 zawodników i nie mogło zabraknąć również zawodników z NKK-JMP.

Nasi zawodnicy, podobnie jak w roku ubiegłym, znaleźli się w czołówce w klasyfikacji indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej byli bezkonkurencyjni- zajęli 1 miejsce z ogromną przewagą nad pozostałymi drużynami.

W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy NKK meldowali się na mecie na następujących pozycjach:
Krystian Piróg- 3 m. Open i 2 m. w kategorii
Krzysztof Mrugała- 24 m. Open/ 9 m. w kategorii
Krzysztof Kępa- 34 m. Open/ 15 m. w kategorii
Robert Bobka- 54 m. Opne/ 7 m. w kategorii

Wielkie Gratulacje dla Chłopaków!

Tekst: Wójcik, zdj. Bikelife
Może Cię zainteresować
komentarze
Czarny Olek13.08.2014, 16:54
GRRATULACJE!!!!
kolarz13.08.2014, 15:24
Brawo chlopaki !!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl