13.08.2014, 17:08 | czytano: 1581

Deblowy Turnieju Tenisa Ziemnego Amatorów o puchar Prezesa Uzdrowiska Rabka S.A.

RABKA-ZDRÓJ. Na kortach w Parku Zdrojowym odbył się Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów. Puchar Prezesa Uzdrowiska Rabka S.A. zdobyli Jarosław Dudek (Warszawa) i Marcin Suzin (Kraków). Nowotarżanie - Maciej Jachymiak i Tadeusz Michałczak zajęli drugie miejsce.
Celem zawodów było uczczenie 150 – lecia lecznictwa uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju, popularyzacja tenisa ziemnego, wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w deblu. Organizatorami turnieju byli: Uzdrowisko Rabka S.A., Ognisko TKKF „Carlina” Rabka-Zdrój, Rabczańska Spółdzielnia Socjalna „Dziewięćsił”.
W zawodach wystartowało 11 par deblowych z Warszawy, Krakowa, Bytomia, Nowego Targu, Makowa Podhalańskiego, Skawy, Skomielnej, Spytkowic i Rabki-Zdroju.

Mecze turniejowe przerwane zostały przez obfite opady deszczu. Półfinały i mecz o III miejsce rozgrywano w niedzielę przy świetle elektrycznym. Hala I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju, dzięki uprzejmości dyrektora, była miejscem finału.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” w 4 grupach. Zwycięzcy grup grali o awans do finału.

Wyniki półfinałów:
Maciej Jachymiak/Tadeusz Michałczak – Daniel Bielański/Paweł Gal 6:0, 6:1
Jarosław Dudek/ Marcin Suzin – Michał Kądziołka/Rafał Zgadzaj 6:4, 6:2

W meczu o III miejsce rabczańska para Michał Kądziołka/Rafał Zgadzaj pokonała parę (Skomielna/Skawa) Daniel Bielański/Paweł Gal 6:2, 6:1.
Puchar Prezesa zdobyli tenisiści Jarosław Dudek (Warszawa)/Marcin Suzin (Kraków) wygrywając w finale z parą nowotarską Maciej Jachymiak/Tadeusz Michałczak 5:7, 6:2, 10:7.

Puchary za miejsca I, medale, nagrody niespodzianki za miejsca I-III w imieniu Prezesa Uzdrowisko Rabka S.A. wręczał dyrektor ds. lecznictwa dr Andrzej Walawski. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal.

Zawody, które cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów - prowadzili, niezmiennie od 1979 roku, Edward Konieczny i Marek Szarawarski.

źródło: organizatorzy