28.09.2014, 16:56 | czytano: 1321

Stoch dziesiąty

Mistrz olimpijski z Soczi Kamil Stoch dopiero dziesiąty w Letniej Grand Prix w Hinzebach. Po pierwszej serii zajmował dopiero 21 miejsce, po skoku na odległość 88,5 m.
Lot na 91 metr w serii finałowej pozwolił mu wdrapać się do pierwszej dziesiątki. Zamknął ją. Tuż za plecami naszego mistrza uplasował się Maciej Kot (87 i 88 m). Na 13 pozycji konkurs ukończył Piotr Żyła (dwukrotnie 86 metrów), a dwie pozycje niżej skalsyfikowany został Jakub Wolny (83,5 i 87 m). Zapunktował jeszcze będący na 22 miejscu Dawid Kubacki (85,5 i 84,5).
Triumfował Roman Koudelka. Czech pokonał faworyta gospodarzy, Gregora Schlierenzauera, który prowadził po pierwszej serii. Do końca sezonu pozostał jeszcze jeden konkurs w Klingenthal, ale poznaliśmy już zwycięzcę tegorocznego cyklu. Został nim Słoweniec Jernej Damjan.