23.03.2016, 08:00 | czytano: 1406

Narty: Znamy Mistrzów Polski Młodzików w slalomie gigancie

W dniach 21-22 marca stacja narciarska Suche gościła najlepszych alpejczy-ków młodego pokolenia biorących udział w Młodzieżowym Pucharze Polski TAURON Bachleda Ski.
 Dla zawodników w wieku 13-14 lat poniedziałkowe zmagania były szczególnie ważne ze względu na odbywające się w ramach imprezy Mistrzostwa Polski Juniorów C w slalomie gigancie.
Początek tygodnia obfitował w narciarskie emocje. W poniedziałek oraz wtorek prze-szło 100 najlepszych młodych alpejczyków spotkało się w Suchym, gdzie dwukrotnie rywalizowali na trasie slalomu giganta.

Juniorzy C rywalizowali nie tylko o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Młodzie-żowego Pucharu Polski ale i podium Mistrzostw Polski w slalomie gigancie tej grupy wiekowej. Ostatecznie triumfowała Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane), srebrny medal wywalczyła Gabriela Hopek (KKN Siepra-Ski) a brązowy Wiktoria Mieszała (KSM Łabski Szklarska Poręba). Wśród chłopców tytuł mistrzowski wywalczył Marek Zwijacz (SNPTT-1907 Zakopane), drugie miejsce zajął Bartosz Szkoła (UKS Mitan-Ski Zakopane) a trzeci był Błażej Budz (Rusiński Ski-Max).

W starszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najlepszy łączny czas dwóch prze-jazdów uzyskała Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane), która wyprzedziła zaledwie o 0,01 sek. Zofię Zdort (WTS DeSki) oraz 0,70 sek. Marię Łuczak (UKS Mi-tanSki Zakopane). Wśród Juniorów B najlepszy okazał się Norbert Wróbel (KKN Sie-praw-Ski). Drugie miejsce przypadło Janowi Grodeckiemu (MKN „Zryw”) natomiast na trzeciej pozycji zawody zakończył Michał Michalik (KKN Siepraw-Ski).

Drugiego dnia narciarskich zmagań wśród dziewcząt w kategorii Młodzików ponow-nie najlepsze okazały się Katarzyna Hreśka przed Gabrielą Hopek. Trzecie miejsce zajęła tym razem Melania Rewerelli (WKN Warszawa). Z grona chłopców najszybszy był Bartłomiej Sanetra (MKS „Skrzyczne” Szczyrk). Na drugim miejscu zawody ukoń-czył Błażej Budz a na najniższym miejscu podium stanął zwycięzca z dnia poprzed-niego Marek Zwijacz.

W kategorii Juniorek B kolejny triumf w tym sezonie odniosła Magdalena Łuczak. Druga była ponownie Zofia Zdort, a trzecie miejsce zajęła Maja Chyla (YETI). Wśród chłopców znów najlepszy był Norbert Wróbel. Tym razem zawodnik z Sieprawia wy-przedził Kacpra Kowalskiego (KS Malta Ski) i Jakuba Cichego (KS Live).
Po dwóch z czterech dni rywalizacji w Suchym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu zapewniły sobie Juniorka C - Katarzyna Hreśka oraz Juniorka B - Magdalena Łuczak. Przed młodymi narciarzami jeszcze dwa finałowe starcia w konkurencji slalom, które zaplanowano na 23 i 24 marca również w Suchym, a w nich do zdobycia 200pkt do końcowej klasyfikacji. Walka będzie zacięta!