22.08.2016, 23:00 | czytano: 1691

Kolarstwo: Sukcesy podhalańskich kolarzy (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
Orawka była miejscem rozgrywania zawodów MTB o Puchar Szlaku Solnego i Puchar wójta gminy Jabłonka oraz mistrzostwa Polski LZS. Na starcie stanęło 170 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w 20 kategoriach wiekowych.
 Na malowniczo usytuowanej trasie, w okolicach wyciągu narciarskiego, głównymi aktorami zmagań byli podhalańscy kolarze. W mistrzostwach kraju LZS najczęściej stawali na podium. Klasyfikację drużynową wygrał Luboń Skomielna Biała, z dorobkiem 55 punktów. Trzy punkty mniej uzbierał Bieniasz Team, a kolarze z drużyny Raba Wyżna - Podsarnie uplasowali się na szóstej pozycji, gromadząc 14 „oczek”. Trzy pozycje niżej sklasyfikowana została ekipa z Podwilka - 8 punktów.

Indywidualnie mistrzowski tytuł w młodzikach wywalczył Krystian Siarka (Raba Wyżna - Podsarnie), a wicemistrzowski Jakub Żaczek (Luboń). W młodziczkach najszybsza była Ewa Miłek (Bieniasz Team), a brązowy medal zawisł na szyi Sabiny Wierzbickiej (Luboń).

Rywalizację wśród juniorek młodszych wygrała Gabriela Hudyka (Bieniasz Team) przed Mają Latawiec (Luboń). Pierwszy linię mety w juniorach młodszych osiągnął Łukasz Helizanowicz (Bieniasz Team) przed Maciejem Biedrończykiem (Luboń).

W orlikach tytuł mistrzowski przypadł Jakubowi Zamroźniakowi, który pokonał kolegę klubowego Wiktora Hudykę.

W juniorkach srebrny medal wywalczyła Estera Siarka (Raba Wyżna -Podsarnie), a w juniorach złoto zawisło na szyi Jarosława Żuka (Luboń). Obok niego na podium stanęli: Bartosz Dziadkowiec (Luboń) i Maciej Sotłtys (Podwilk).