24.10.2018, 10:58 | czytano: 2408

Członkowie nowotarskiego IPA na turnieju piłkarskim w Holandii

W dniach 8 do 12 października policjanci - członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region w Nowym Targu brali udział w 36th World Police Indor Soccer Tourbament w Holandii.
Są to Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej. W tym roku w rywalizacji wzięły udział 202 drużyny liczące razem ponad 2 tysiące osób.
Drużyna piłkarska, w której składzie byli policjanci z KPP Nowy Targ oraz KPP Myślenice rozpoczęła mistrzostwa bardzo uroczyście od parady wszystkich drużyn podzielonych na państwa, z których przyjechały. Polskę reprezentowało 6 drużyn.

Następnego dnia odbyły się pierwsze mecze fazy grupowej wśród drużyn podzielonych na 4 kategorie: kobiety, mężczyźni, 35+ oraz 45+. Nowotarska drużyna startowała w kategorii mężczyzn i zaprezentowała się godnie na arenie międzynarodowej, zaciekle walcząc o każdy centymetr boiska i każdą piłkę ostatecznie zajmując 5 miejsce na 8 drużyn w grupie tracąc w 7 meczach zaledwie 5 bramek.

W Fazie grupowej drużyna IPA Nowy Targ zmierzyli się z drużynami z Niemiec, Belgii, Rumuni, Ukrainy, Francji oraz egzotycznego Rhode Island.

W przerwie zawodnicy zwiedzili Amsterdam a tam między innymi stare miasto i stadion legendarnego Ajaxu a także Holenderskie miasteczko Groenlo gdzie odbywał się turniej.

Jak podkreśla Przewodniczący Regionu IPA - Mateusz Kapołka - udział nowotarżan w tak wielkim i uznanym turnieju stanowił nie tylko olbrzymie wyzwanie, ale również wielki zaszczyt.

mat. prasowe
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl