05.07.2024, 16:56 | czytano: 2061

Psie piękności na wystawie w asyście uczniów ze Szkoły Rolniczej (zdjęcia)

arch. szkoły
Grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu w ramach współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce Oddział Zakopane, kolejny już rok z rzędu, czynnie uczestniczyła w pracach przygotowawczych oraz w pracach związanych ze sprawnym przebiegiem Wystawy Psów Rasowych.
Pomimo iż są już wakacje i czas wypoczynku to przyszli technicy weterynarii przyjechali specjalnie, aby przez trzy dni od 28 do 30 czerwca br. uczestniczyć w Krajowej Wystawie Psów Rasowych oraz X Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Zakopane – Czarny Dunajec.
Uczniowie pełnili funkcje gospodarzy i sekretarzy ringów – wypełniali dokumenty wystawowe, wzywali kolejne psy do wejścia na ringi, dbali o porządek i całość oprawy, witali sędziów oraz uczestniczyli w dekoracji zwycięzców Grup FCI i Best In Show. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas wystawy bardzo wzbogaciły doświadczenie zawodowe przyszłych techników weterynarii. Uczniowie mogli na własne oczy podziwiać psy przeróżnych ras z każdej grupy FCI, porozmawiać z hodowcami na temat pielęgnacji, użytkowości, charakteru i wszystkiego co dotyczyło wystawianych czworonożnych piękności. Biorąc pod uwagę, że przyjechali hodowcy z różnych krajów i obsada sędziowska też była międzynarodowa ogrom zdobytej wiedzy przyda się na pewno w wykonywaniu przyszłego zawodu. Nie zapominajmy także o wielkiej radości i satysfakcji z pracy przy tak pięknych psach. Oczywiście głaskanie i przytulanie po ocenach było jak najbardziej dozwolone i mile widziane. Dodatkowo uczniowie przepięknie prezentowali się w strojach regionalnych, co jeszcze bardziej podkreślało rangę tego wydarzenia.

O tym, że Wystawa Psów Rasowych to ciekawe wydarzenie niech świadczy fakt, iż uczniowie już zgłosili chęć udziału i pomocy w kolejnej edycji Wystawy w 2025 r.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl