18.06.2010, 12:23 | czytano: 1607

Nowy Targ: po co nam matematyka? - konkurs w SP nr 2 (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły
Joanna Pluta z klasy szóstej zajęła pierwsze miejsce w konkursie matematycznym pt. „Gdzie kryje się matematyka w banku?”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika.
Konkurs został przygotowany przez Renatę Liszkę, nauczycielkę matematyki, we współpracy z 1 Oddziałem Banku Zachodniego WBK SA w Nowym Targu, który za pośrednictwem Fundacji „Bank Dziecięcych Uśmiechów” ufundował nagrody dla zwycięzców i upominki dla uczestników.
Celem rywalizacji było pokazanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym. Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat zachęcający do oszczędzania, w drugim wypełnić test konkursowy, w którym - oprócz umiejętności matematycznych - znalazła się wiedza z zakresu „małej ekonomii”, a w szczególności przeprowadzanie obliczeń na pieniądzach, znajomość podstawowych pojęć ze słownika ekonomicznego, obliczanie odsetek bankowych, odczytywanie z tabel kursów walut, wypełnianie druków wpłat, itp.

Zwyciężyła Joanna Pluta z klasy 6, drugie miejsce zajęła Małgorzata Kałafut, a trzecie ex aequo: Stanisław Gubała i Jakub Ujczak. Wyróżnienie za najbardziej pomysłowy plakat zdobyła Marcelina Skrabucha z klasy 5.

p/

Zdjęcia: Archiwum szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl