29.10.2011, 14:33 | czytano: 1088

Obchody Dnia Patrona w szkole w Odrowążu (zdjęcia)

arch. szkoły
Społeczność Szkoły Podstawowej w Odrowążu uroczyście obchodziła Dzień Patrona. Wspomnienie św. Jana Kantego tradycyjnie łączy się ze ślubowaniem pierwszoklasistów. W tym roku został także poświęcony i oddany do użytku placu zabaw.
Wśród gości był w Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Anna Słodyczka, dyrektor Referatu Kultury i Sportu w Czarnym Dunajcu Stanisław Bukowski, sołtys wsi Odrowąż Józef Bobek, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Pieróg oraz emerytowani nauczyciele - Wiktoria Komperda i Maria Pawlikowska, która pełni funkcję Prezesa Związku Podhalan oddział w Odrowążu.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy św., po której wójt gminy oficjalnie otworzył plac zabaw, a ksiądz Jan Luberda dokonał poświecenia. Potem uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Aldoną Szymusiak posadzili drzewko na pamiątkę ślubowania.

Dalsze uroczystości odbywały się w szkole. Pierwszoklasiści, wykonując postawione im przez starszych kolegów zadania, potwierdzili swoją dojrzałość i gotowość do nauki w szkole. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez Wójta Gminy Czarny Dunajec pana Józefa Babicza. Ślubowanie złożyli także rodzice pierwszoklasistów, obiecując swoim pociechom miłość, zrozumienie i wsparcie.

Źródło: SP w Odrowążu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl