07.12.2011, 13:47 | czytano: 1161

Sukces zespołu teatralnego „Krokusy” z Podszkla na konkursie "Pan Karp Europejczykiem" (zdjęcia)

arch. szkoły
Już po raz czwarty dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu brały udział w Ogólnopolskim Konkursie „Pan Karp Europejczykiem”. I po raz czwarty znalazły się w ścisłej czołówce tegoż konkursu.
W pięknej scenerii „Starego Młyna” należącego do warszawskiego hotelu „Boss” na wspólnym święcie spotkali się organizatorzy, uczestnicy i sponsorzy konkursu.
Do Warszawy na zaproszenie organizatorów pojechali uczestnicy z tej małej szkółki. Zdobyli II miejsce w kategorii etiudy teatralnej obok teatrów z Częstochowy, Starego Waliszewa i Małogoszcza. Cieszymy się, iż sponad 11 województw biorących udział w konkursie, reprezentanci naszego województwa osiągnęli tak wielki sukces.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. zabawy z wodnymi nimfami, wspólne śpiewy i tańce. Zachwyt wzbudzały popisy iluzjonistki i akrobatki. Nie obyło się też bez nagród i poczęstunku, a zwłaszcza czekoladowego 15 kg karpia. Gala finałowa była świetną okazją do zwiedzenia naszej stolicy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się słynne chopinowskie ławki z muzyką sławnego Polaka.

Te wszystkie przeżycia i wrażenia mogły stać się udziałem dzieci dzięki życzliwości i zrozumieniu wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza.

Dyrektor SP w Podszklu Krystyna Chowaniec, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl