22.12.2011, 22:14 | czytano: 973

Podszkle zdobywa Certyfikat najlepszej szkoły w powiecie nowotarskim w konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

arch. szkoły
W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Podszklu raz pierwszy przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami była Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski.
Do konkursu zgłosiło się 370 szkół podstawowych z województwa małopolskiego, wśród nich znalazła się nasza mała szkółka, gdyż bezpieczeństwo i dobro uczniów to priorytetowe zadanie naszej placówki. Na początku września opracowano plan działania obejmujący szereg zadań i różnorodnych inicjatyw wpływających na poprawę bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym. Zadania te realizowano we wrześniu i październiku, po czym dokładnie opisano przebieg wszystkich działań.
Zaproszono nas na uroczyste zakończenie drugiej edycji tegoż konkursu do Cinema City Kraków Plaza. Najpierw zaprezentowano ciekawy film pt. „Dzikie z Natury” w 3D. Wywarł on na naszych uczniach niesamowite wrażenie. Z radością i dumą wzięliśmy udział w drugiej części uroczystości polegającej na podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród. Z łezką w oku odbieraliśmy certyfikat i gratulacje od pana Aleksandra Palczewskiego Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Dalszą część dnia przeznaczono na zwiedzanie Krakowa. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera panująca na rynku krakowskim. Oczarowały nas świąteczne stroiki, piękna choinka oraz odgłosy kolęd i te niepowtarzalne zabytki, które sprawiły, że każdy chciał pozostać tutaj jak najdłużej. Stąd nasze postanowienie i nieśmiałe marzenie, by wrócić tutaj znów za rok na III edycję konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Źródło: szkoła, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl