30.03.2012, 21:49 | czytano: 912

Podsumowanie „Szkoły Charakterów”

zdj. Piotr Rayski-Pawlik / UM Nowym Targ
NOWY TARG. Podsumowano realizowany przez Szkołę Podstawową Nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej projekt „SZKOŁA CHARAKTERÓW – PRZEZ SPORT DO INTEGRACJI”. Przedsięwzięcie było współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
W spotkaniu, którego gospodarzem był burmistrz Miasta, uczestniczyli przedstawiciele Eurorgionu „Tatry”, Urzędu Miasta Nowy Targ, Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu, rodziców dzieci objętych działaniami Projektu, jak również Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli w Nowym Targu.
Zakończenie realizacji Projektu było również okazją do złożenia podziękowań za okazywaną pomoc i zaangażowanie w realizacji tego skomplikowanego przedsięwzięcia.

Realizatorzy Projektu szczególne podziękowania skierowali do Pana Marka Fryźlewicza – Burmistrza Miasta Nowy Targ, Pana Antoniego Nowaka – Dyrektora Euroregionu „Tatry”, Pana Łukasza Dłubacza – Skarbnika Miasta, Pana Janusza Stopki – Naczelnika Wydziału Oświaty, Pani Małgorzaty Górki – Opiekuna Projektu, Pani Małgorzaty Arct-Gacek i Pani Jadwigi Nowak z Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli w Nowym Targu, a także Pana Roberta Zamralika reprezentującego rodziców uczniów i Pana Jurija Fabis – dyrektora Zaakladnej Skoly w Kieżmarku na Słowacji, która współuczestniczyła w realizacji Projektu.

Projekt realizowano w okresie od kwietnia 2011r. do marca 2012r.

W ramach projektu m.in. wyprodukowano pakiety edukacyjne; zakupiono wyposażenie sportowe dla uczniów, trenujących grę w hokeja na lodzie; zorganizowano międzynarodowy obóz szkoleniowy; zorganizowano Międzynarodowy Turniej Hokejowy o Puchar Euroregionu „Tatry”; przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli, jak również przeprowadzono dodatkowe zajęcia w szkołach.

Krzysztof Aksamit
Zobacz pełną wersję podhale24.pl