01.10.2012, 19:32 | czytano: 859

SP w Podszklu - "Odblaskową Szkołą"

arch. szkoły
Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W tym celu zaplanowaliśmy szereg działań wskazujących na to, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
Wielu naszych uczniów dojeżdża do szkoły na rowerach. Dlatego też na lekcjach, jak i na kółku technicznym, dzieci uczyły się przepisów ruchu drogowego i odpowiedniego zachowania na drodze. Poznawały jak prawidłowo powinien być wyposażony rower.
Poprzez filmiki edukacyjne zrozumiały, iż dodatkowe elementy odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Poznaną teorię zastosowały w praktyce podczas wycieczki rowerowej do ,,Zbójnickiej Skały’’. Uczniowie klasy III i IV wyposażeni w kamizelki odblaskowe, kaski i ochraniacze wyruszyli w podróż szlakiem naszego patrona Jana Pawła II, który tutaj kiedyś wędrował i zachwycał się pięknem naszych krajobrazów (Pająków Wierch, Żeleźnica). Słoneczna pogoda, piękne widoki oraz ruch na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim wiele radości, a także przyczyniły się do poszerzenia wiedzy i umiejętności dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zdjęciu - dzieci prezentują zadania odblaskowej szkoły.

Krystyna Chowaniec SP w Podszklu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl