30.10.2012, 12:18 | czytano: 1202

Jezdnia nie jest do zabawy! Szkoła Podstawowa w Podszklu podsumowała konkurs "Odblaskowa Szkoła" (zdjęcia)

arch. szkoły
29 października br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Odblaskowa Szkoła"’. Organizatorami konkursu są: Małopolska Wojewódzka rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.
W tym dniu za oknami szalała śnieżna zawierucha. Mimo to w naszej szkole było barwnie, gwarnie i wesoło. Za sprawą starszych klas znaleźliśmy się w ulicznej scenerii pełnej blasków i odblasków. Z kolei mali aktorzy rozbawili nas swymi żywiołowymi przedstawieniami. Rezolutna Zeberka z "Ulicznej gry" nauczyła nie tylko nierozważnego Kubę przechodzenia przez jezdnię, ale również naszych przedszkolaków. Wszystkich zachwyciła kolorowa kurka, która przez nieroztropność straciła swe piórka. Nauczyła jednak widzów, by być mądrym i roztropnym w ruchu ulicznym.
Wszyscy podrygiwali w rytm rapowania szóstoklasistów do piosenki "Laski Odblaski". Najdłużej jednak utkwi uczniom w pamięci kabaretowy egzamin na kartę rowerowa, gdyż towarzyszyły mu gromkie śmiechy i oklaski.

Uwieńczeniem akademii było rozdanie nagród i dyplomów zdobytych przez uczniów w konkursach plastycznych i sprawdzających wiedzę.

Wierzymy, iż podjęte i realizowane przez naszą szkołę działania w ramach "Odblaskowej Szkoły" przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów na drogach.

Halina Buczek- Biszczak, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl