12.12.2012, 12:41 | czytano: 959

Szkoła w Podszklu znów najlepszą w powiecie (zdjęcia)

arch. szkoły
6 grudnia 2012 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu otrzymała szczególny podarunek od św. Mikołaja, którym było zaproszenie na uroczyste podsumowanie III Edycji Małopolskiego Konkursu ",Odblaskowa Szkoła".
W relacji z wydarzenia czytamy: "Byliśmy jedną z 278 szkół podstawowych, które zgłosiły się do konkursu i podjęły się różnorodnych zadań wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów na drogach. Jury konkursu składające się z przedstawicieli: Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie doceniło nasze poczynania i wyróżniło nas jako najlepszą szkołę w powiecie nowotarskim. Uroczyste podsumowanie odbyło się w Hali Wisły w Krakowie. Było to powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu. Po odebraniu nagród uczniowie wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Najwięcej radości i śmiechu sprawił dzieciakom slalom w specjalnych okularach. Zwieńczeniem uroczystości był koncert Urszuli, podczas którego większość słuchaczy podrygiwała i pląsała w rytm znanych i lubianych przebojów piosenkarki".
- Do Podszkla wróciliśmy szczęśliwi i dumni z nagrody, ale zarazem pełni pomysłów i entuzjazmu do następnej edycji tegoż konkursu. Mamy nadzieję , iż bajkowo- świąteczny Kraków zaprosi nas w przyszłym roku, zaś nasze działania wpłyną na bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły jak i ze szkoły - dodaje Halina Buczek - Biszczak.

opr.s/ zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl