22.03.2013, 17:51 | czytano: 1889

Strażacy z wizytą w nowotarskiej "czwórce"

arch. szkoły
NOWY TARG. W Szkole Podstawowej Nr 4 gościli strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu - Rafał Urbaniak, Stanisław Noworolnik, Stanisław Styrczula oraz Marek Kamoń.
Nasze najmłodsze szkraby miały wielką frajdę. Mogły z "pierwszej ręki" dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka, na jakie niebezpieczeństwa narażony jest w trakcie ratowania ludzkiego życia. Uczniowie z klas I-III mogli podziwiać pełne umundurowanie wykonujących ten jakże piękny i trudny zawód. Jednocześnie chłopcy skonfrontowali rzeczywistość ze swoimi marzeniami. Dzieci przypomniały sobie o zasadach udzielania pierwszej pomocy, regułach obowiązujących podczas wzywania do pożaru. Ponadto dowiedziały się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów ale i niezbędna pomoc przy wypadkach drogowych, rozmaitych sytuacjach kryzysowych a także codzienna służba drugiemu człowiekowi.
Na pewno niejednemu chłopcu przyśni się dziś piękny czerwony wóz strażacki jak bohaterowi bajki Czesława Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem".

"..Wraca Wojtek do domu...
Gdy zasypia tak myśli:
Niech mi w nocy się przyśni
Wóz strażacki
I jeszcze, że gram pięknie w orkiestrze"...

Danuta Piekarczyk, nauczyciel SP nr 4
Zobacz pełną wersję podhale24.pl