15.04.2013, 17:16 | czytano: 1138

Warsztaty nowoczesnych form ruchu - zajęcia w Maniowach (zdjęcia)

W gimnazjum w Maniowach zorganizowane zostały warsztaty nowoczesnych form ruchu w ramach projektu "Olimpiada bez granic".
„Olimpiada bez granic” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Projekt jest realizowany w Zespole Placówek Oświatowych w Maniowach we współpracy z Zakladną Szkołą w Haligovcach na Słowacji. Za nami kolejne punkty „planu działań”. 25.03.2013 i 11.04.2013. w ramach „olimpiady” odbyły się warsztaty z nowoczesnych form ruchu. W części pierwszej uczennice z klasy III gimnazjum zaprezentowały swój projekt edukacyjny pt.„Wyginaj śmiało ciało”. Jego celem było zachęcenie do uprawiania gimnastyki, przybliżenie sylwetek gimnastyków oraz historii tej dyscypliny sportu. Podczas pierwszego spotkania przewidziane było jeszcze wprowadzenie do podstaw aerobiku - zostały przedstawione podstawowe kroki, historia, różne formy i rodzaje aerobiku. Następnie odbyła się cześć praktyczna, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy warsztatów. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż udało się zachęcić do tańca chłopców. Po szybkim posiłku uczennica gimnazjum Emilia Sukiennik przeprowadziła praktyczny pokaz - krótki wstęp do hip hopu. Uczestnicy mogli poznać i przećwiczyć podstawowe kroki tego tańca.

"11.04.2013 to dzień ,w którym po raz kolejny gościliśmy uczennice ze szkoły w Haligowcach. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Warsztaty rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9.00 dość intensywną rozgrzewką, bowiem kolejnym punktem programu była gimnastyka. Uczennice z zaprzyjaźnionych Haligowiec uczyły się elementów gimnastycznych, poznawały układy i figury oraz mogły spróbować wykonać ćwiczenia samodzielnie. Należy podkreślić fakt, iż szkoła w Haligowcach nie dysponuje salą gimnastyczną, ani tym bardziej sprzętem do tego przeznaczonym, dlatego była to dla nich duża atrakcja i okazja do podjęcia prób zmierzenia się z własnymi możliwościami i ograniczeniami. Przy pokazach, asekuracji i omówieniu ćwiczeń pomagały uczennice gimnazjum. Elementami gimnastycznymi, z którymi zmierzyły się dziewczyny były: przewroty w przód i tył, mostek ze stania, stanie na rękach, zwis głową w dół na drabinkach, skok kuczny przez 4-5 części skrzyni oraz skok rozkroczny przez kozła. W przerwie, dla rozluźnienia odbył się krótki mecz w piłkę halową dziewcząt. W części drugiej warsztatów uczennice z klas pierwszych gimnazjum zaprezentowały swoje układy taneczne, które przygotowują na Międzyszkolny Konkurs Tańca. Z kolei uczennice z Haligowiec próbowały nauczyć nas swoich układów tanecznych w rytmach latynoskich. Były to elementy zumby – fuzji tańca i aerobiku.

Kolejnym planowanym spotkaniem będzie Międzyszkolny Przygraniczny Konkurs Tańca, który odbędzie się już w maju. Do zobaczenia już niedługo!

Dziękuję za pomoc wszystkim moim uczennicom, jesteście na medal!" - pisze Adrianna Berszakiewicz

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl