13.05.2013, 11:00 | czytano: 1328

Tanecznym krokiem w „Olimpiadzie bez Granic” (zdjęcia)

arch. szkoły
IX konkurs tańca nowoczesnego „Tanecznym Krokiem”, organizowany w gimnazjum w Maniowach, tym razem odbył się w ramach projektu „Olimpiada bez Granic”. Zwyciężyła grupa Fallen Angels.
Projekt zakłada szereg działań o charakterze zawodów i zajęć sportowych, które odbywają się na terenie szkoły w Maniowach z udziałem uczniów z Zakladnej Skoly w Haligowcach na Słowacji. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Przegląd taneczny odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Zespole Placówek Oświatowych. Jego organizatorem od lat jest Adrianna Berszakiewicz - nauczyciel wychowania fizycznego. Po raz pierwszy był to konkurs międzyszkolny, a wręcz międzynarodowy z udziałem zespołów tanecznych ze Słowacji i Polski.

Impreza miała na celu popularyzację różnych stylów i technik tanecznych wśród młodzieży oraz ukazanie bogactwa i siły jaka tkwi w tańcu. Podczas przeglądu zaprezentowało się osiem zespołów tanecznych. Pięć z gimnazjum w Maniowach oraz trzy grupy ze Słowacji.

Występy oceniało czteroosobowe Jury w składzie: Mikołaj Urbaniak dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach oceniał ogólny wyraz artystyczno – estetyczny; Małgorzata Kunstman (pedagog) - choreografia i technika; Magda Wojtarowicz (dziennikarka portalu pieninyinfo.pl) - oryginalność, pomysłowość, dobór muzyki i kostiumów oraz Lydia Jurkowa (nauczycielka z zaprzyjaźnionych Haligoviec) - zgodność układu z muzyką.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Fallen Angels - grupa z Gimnazjum w Maniowach
II miejsce - grupa z Gimnazjum w Maniowach
III miejsce - Zumba Kocky - grupa z Zakladnej Skoly w Haligovcach
Wyróżnienia:
RAZZ Wood – Gimnazjum w Maniowach
Crazy Girls – Zakladna Skola w Haligovcach

Każdy z jurorów mógł przyznać indywidualną nagrodę dla wybranego przez siebie uczestnika. Nagrody indywidualne otrzymały: Kinga Leśnicka- nagroda za najbardziej fotogeniczną twarz; Natalia Kowalczyk - nagroda specjalna; Maja Pirhalova – nagroda specjalna; Katka Bacova – nagroda specjalna.

Adrianna Berszakiewicz, Gimnazjum w Maniowach
Zobacz pełną wersję podhale24.pl