05.06.2013, 22:42 | czytano: 1239

Dzień sportu w ZPO Maniowy w ramach "Olimpiady bez granic"

arch. szkoły
Ostatnia w tym roku szkolnym impreza sportowa odbywająca się w ramach projektu "Olimpiada bez granic" (współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013) w związku z niekorzystną pogodą odbyła się w hali przy ZPO Maniowy, a nie jak zakładano wcześniej na przyszkolnym boisku orlik.
Tym razem do udziału w imprezie zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych z Haligoviec na Słowacji i klas III i IV szkoły podstawowej ZPO w Maniowach.
W ramach obchodów "Dnia sportu" odbyły się rozgrywki piłki nożnej chłopców i "dwa ognie", czyli "zbijany" dla dziewcząt (dyscyplina ta, u nas mało popularna, jest dość mocno propagowana w szkole na Słowacji). Równocześnie odbywał się turniej tenisa stołowego dla chłopców i dziewcząt.

Słowacy tym razem okazali się lepszymi graczami. I tak w piłkę nożną, jak i w dwa ognie ograli naszych młodych zawodników. Jedynie trofea z pierwszych miejsc turnieju tenisa stołowego powędrowały do naszych uczniów (w kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył Patryk Kasprzak z kl.III, a w kategorii dziewcząt - Natalia Jandura z kl.IV).
Po ciepłym posiłku nauczyciel wf-u p.Jan Pasztaleniec podzielił uczniów na trzy grupy i zaangażował wszystkich w konkurencje szybkościowe i sprawnościowe w formie sztafetowej. Tu nie tylko liczyła się sprawność, ale i współpraca.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a każdy z uczniów słodycze na podreperowanie utraconych w wymagających wysiłku konkurencjach - kalorii.

Kolejna wspólna impreza we wrześniu, miejmy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze.

M.Kunstman
Zobacz pełną wersję podhale24.pl