27.06.2013, 22:38 | czytano: 3287

IV Przegląd zespołów cheerleaders Gminy Nowy Targ (zdjęcia)

zdj. organizatora
LASEK. Już po raz czwarty w gminie nowotarskiej odbył się przegląd zespołów cheerleaders. Gospodarzem imprezy, podobnie jak rok temu - była Szkoła Podstawowa w Lasku. W przeglądzie brało udział 8 szkół podstawowych i 1 gimnazjum Gminy Nowy Targ (łącznie 144 uczestników).
Przegląd z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży i dzieci, nawet tych najmłodszych z klas I-III. Chętni do tańczenia są również chłopcy- co bardzo cieszy. Zespoły występowały w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III; IV-VI i gimnazjum. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary za każde zajęte miejsce.
Przygotowane choreografie wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród kibicujących, jak i samych uczestników, którzy mają możliwość podpatrzenia nowych, interesujących rozwiązań i uczenia się też od kolegów z innych szkół. Organizator składa podziękowania na ręce Wójta Gminy Nowy Targ za możliwość przeprowadzenia przeglądu; utrzymanie nowej formy jaką jest cheerleaders w kalendarzu imprez oraz ufundowanie nagród. Podziękowania także dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lasku za nieodpłatne udostępnienie sali gimnastycznej na przegląd. W imieniu własnym składam ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, ale przede wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy na co dzień wkładają wiele trudu i pracy w przygotowanie choreografii, poświęcają wiele czasu na ćwiczenia oraz doskonalenie ruchu tanecznego podopiecznych oraz propagują formę spędzenia czasu wolnego, jaką jest cheerleaders.

Magdalena Piskorz

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I- III:
1. SP KNURÓW- opiekun p. Magdalena Piskorz
2. SP LASEK- opiekun p. Agnieszka Wielkiewicz
3. SP WAKSMUND- opiekun p. Barbara Ziętara

KATEGORIA IV-VI
1. SP LASEK- KL. VI- opiekun p. Agnieszka Wielkiewicz
2. SP WAKSMUND- KL. IV- opiekun p. Barbara Ziętara
3. SP KNURÓW- opiekun p. Magdalena Piskorz
4. SP GRONKÓW- opiekun p. Mateusz Gąsior
5. SP OSTROWSKO- opiekun p. Magdalena Piskorz
6. SP SZLEMBARK- opiekun p. Jadwiga Wojtaszek
7. SP NOWA BIAŁA- opiekun p. Beata Florczyk
8. SP LASEK – kl. V- opiekun p. Agnieszka Wielkiewicz
9. SP WAKSMUND- opiekun p. Barbara Ziętara
10. SP ŁOPUSZNA- opiekun p. Magdalena Świerzbińska
KATEGORIA GIMNAZJUM
1. GIMNAZJUM GRONKÓW- opiekun p. Mateusz Gąsior

źródło: organizator, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl