06.12.2013, 12:06 | czytano: 2598

Uczniowie „Metalki” nie przestają się uczyć - praktyki w Niemczech (zdjęcia)

Już po raz trzeci uczniowie 3 klasy technikum pojazdów samochodowych ZSTiP byli na czterotygodniowej praktyce w Niemczech w ramach unijnego programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Realizując projekt pod tytułem "Staż zagraniczny drogą do sukcesu zawodowego" w wiodącej szkole technicznej w Stade, poznali najnowsze rozwiązania technologiczne, system szkolnictwa w Niemczech oraz poprawili umiejętności językowe.
Wspólnie z uczniami z Niemiec przygotowali wystawę „Myślący samochód” prezentując tym razem modele nowoczesnego bezpiecznego oświetlenia.
Stażyści uczestniczyli w zajęciach praktycznych w serwisach samochodowych wykonując diagnostykę i naprawę różnych układów pojazdów, takich jak VW, BMW, Ford, Audi, Citroen, Toyota, Volvo. Celem tych praktyk było pogłębienie zakresu wiedzy z konstrukcji, działania, diagnostyki, obsługi i naprawy pojazdów a tym samym podwyższenie kwalifikacji zawodowych. Należy podkreślić, że całość stażu odbyła się wyłącznie w języku niemieckim, a uczniowie uzyskali wysokie noty od swoich pracodawców, którzy chwalili ich za przygotowanie, zaangażowanie w pracy oraz umiejętności interpersonalne oraz kreatywność.

Oprócz zagadnień czysto zawodowych i pracy w międzynarodowym zespole, szkoła partnerska zapewniła program kulturowo-edukacyjny. Uczestnicy zwiedzili między innymi Hamburg, Bremę, mieli możliwość poznania produkcji w fabryce Mercedesa, byli na wystawie pojazdów i maszyn rolniczych w Hannover a także w muzeum prototypów samochodów czy też w fabryce włókien karbonowych wykorzystywanych m. in. w produkcji airbus’a.

Staż zostanie potwierdzony dokumentem Europass – Mobilność, który jest honorowany w całej Europie i potwierdza kwalifikacje zawodowe i językowe pracowników różnych branż na międzynarodowym rynku.

źródło: szkoła, zdj. arch. szkoły
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl