11.12.2013, 13:48 | czytano: 1424

Prywatne stypendia w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu

zdj. Piotr Rayski-Pawlik, UM Nowy Targ
NOWY TARG. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11: Antoni Bartoszko, Roksana Dydak, Angelika Gniadek, Joanna Grzybek, Karol Kusper, Oskar Maciaszek, Marta Misiur, Magdalena Więcek i Wiktoria Żurek otrzymali we środę prywatne stypendia przyznawane dla najlepszych uczniów.
Średnia ocen powyżej 5.0, wzorowe zachowanie i udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych to minimum jakie trzeba było spełnić w piątej klasie, by teraz, w szóstej otrzymać to prestiżowe wyróżnienie.
- Nie uczymy się dla pieniędzy, uczymy się dla samych siebie. Ale zdobywając wiedzę, potrafimy ją wykorzystać w taki sposób aby zarabiać na własne utrzymanie - powiedział rozpoczynając uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów dyrektor szkoły Robert Furca, który wraz z ks. Janem Karlakiem, burmistrzem Markiem Fryźlewiczem i przewodniczącym Rady Rodziców Włodzimierzem Mamakiem wręczali stypendia ufundowane przez Parafię pw. bł. Jana Pawła II, Radę Rodziców, Burmistrza i prywatnego sponsora.

- To już siódmy raz, a więc powoli staje się to tradycją. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 11 wyznacza swoją drogę do motywowania uczniów, drogę do wyróżniania, ale również podziękowania i gratulacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Serdecznie gratuluję wszystkim że jest to kontynuowane i że to się rozwija - powiedział Marek Fryźlewicz gratulując wyróżnionym i składając przy okazji spotkania życzenia z okazji nadchodzących Świąt.

Z okazji skorzystał też dyrektor Furca, który Burmistrzowi wręczył odznakę honorowego ucznia wybitą z okazji 25-lecia szkoły. Burmistrz nie mógł skorzystać z zaproszenia na wrześniowe obchody z powodu choroby, a właśnie wtedy uroczyście honorowano przyjaciół SP nr 11, więc dziś, dziękując za współpracę i wsparcie samorządu dyrektor uzupełnił zaległości.

źródło: UM Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl