30.01.2014, 20:41 | czytano: 998

Spotkania z ciekawymi ludźmi w SP 4 (zdjęcia)

arch. szkoły
We wtorek 28 stycznia br. Szkołę Podstawową nr 4 w Nowym Targu odwiedzili znamienici goście: Wanda Szado - Kudasik oraz Roman Dzioboń. Z nowym rokiem ruszył bowiem projekt pod hasłem „Spotkania z ciekawymi ludźmi".
Uczniowie pod kierownictwem mgr Marii Kołacz, mgr Renaty Staszel oraz mgr Beaty Stasik przygotowali inspirowany twórczością wybitnych gości spektakl słowno-muzyczny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wyczuciem poetyckiego obrazu recytowały wiersze o naszym mieście i przyrodzie regionu, wdzięcznie interpretując utwory napisane zarówno w języku literackim, jak i w gwarze góralskiej.
O oprawę muzyczną zadbał Adam Wijas (ojciec uczennicy szkoły) przygrywając przyśpiewkom góralskim na skrzypcach.

Goście byli szczerze wzruszeni tym, że ich utwory pozostają znane młodemu pokoleniu, a pani Wanda podkreśliła, że to właśnie dla takich chwil warto pisać.

Podczas spotkania goście osobiście zaprezentowali kilka najnowszych utworów, które w autorskiej interpretacji sprawiły, że na chwilę wszyscy przenieśli się na piękne gorczańskie polany, wsłuchali się to w szum lasu, to w nastrój góralskiej chaty tuż przed Pierwszą Gwiazdką... Zostali zasypani też pytaniami, na które chętnie odpowiadali, rozdawali autografy i udzielili wywiadu dla gazetki szkolnej.

Spotkanie było zwieńczeniem konkursów szkolnych „Poezja twórców podhalańskich w ekspresji plastycznej" oraz „Poezja twórców podhalańskich w obiektywie". Znamienici goście obiecali dożywotnią przyjaźń dla całej "niwiańskiej braci" oraz złożyli obietnicę częstszych spotkań, czego i my sobie życzymy, przekazując poetom serdeczne podziękowania za tak uroczyste spotkanie.

źródło: szkoła, Anna Chabrzyk
Zobacz pełną wersję podhale24.pl