12.05.2014, 21:55 | czytano: 1201

Poznawanie świata robotów

arch. szkoły
Uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Ostrowsku uczestniczyli w niezwykłych zajęciach z robotyki. Robotyka to nic innego jak konstruowanie robotów z klocków z serii Lego Education i programowanie robotów.
Podczas czterogodzinnego spotkania dzieci w świat robotyki wprowadził pan Jakub Kasperkowicz, co było możliwe dzięki sponsorowi zajęć pani Marzeny Kruczek właścicielce sieci przedszkoli „Bajkowy Świat”.
Spotkanie z robotyką zaczęło się od dwóch 60 minutowych spotkań, podczas których pan Jakub rozmawiał z dziećmi na temat konstruowania robotów, omówił elementy używane do ich budowy, zapoznał z podstawowymi funkcjami programowania. Jednak najciekawszym doświadczeniem była możliwość wybudowania z klocków prostego modelu eksperymentalnego. Uczniowie poznali inną formę wykorzystania programów komputerowych. Nic więc dziwnego, że niektórzy już dzisiaj myślą o studiach z zakresu robotyki.

Ostania częścią spotkania były dwugodzinne zajęcia dla 15 uczniów, zwycięzców konkursu zbiórki makulatury. Uczniowie ci mieli możliwość bardziej wnikliwego zagłębienia się w tajniki oprogramowania i działanie mechanizmów. Warsztaty te pokazały jak można rozwijać umiejętności analitycznego myślenia oraz zmysłu konstruktorskiego.

Niewątpliwie spotkanie z robotyką było niezapomnianym doświadczeniem. Forma zajęć była ciekawa, zwłaszcza, że można ją przystosować doskonale do zajęć np. z matematyki czy przyrody.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem zajęć była pani Urszula Dębska-Ciężobka.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl