21.05.2014, 11:11 | czytano: 679

Reprezentacja z parafii pw. Św. Kwiryna w Łapszach Niżnych najlepsza wśród pijarskich parafii z całej Polski.

Prawdziwy sportowiec wie, jakie wartości w życiu i sporcie są najważniejsze, dlatego od 1 do 4 maja br. grupa 15 ministrantów i lektorów z Parafii Łapsze Niżne uczestniczyła w 13. Parafiadzie Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie.
W tegorocznej parafiadzie wzięło udział 170 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Poznania, Łowicza, pijarskich parafii: pw. Najświętszego Imienia Maryi i MB Ostrobramskiej z Krakowa i krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych, Rzeszowa i Warszawy.
Pierwszym punktem programu były wieczorny turniej miast. Wspólna integracja zakończyła się modlitwą i porządną dawką snu. Jak przystało na prawdziwego sportowca, drugi dzień rozpoczął się wspólną Eucharystią. Sporo emocji wprowadził turniej piłki nożnej, gdzie drużyna gimnazjum po zaciętej walce zajęła 4 miejsce, a szkoła podstawowa - 5. Uczniowie szkół podstawowych rozgrywali mecze na sali gimnastycznej, a gimnazjaliści na boisku typu orlik.

W tym dniu także miały miejsce biegi przełajowe (zwycięstwo Pawła Bryji z klasy 6) oraz pierwsza część turnieju tenisa stołowego (tym razem 3 miejsce Pawła Bryji). Po kolacji uczestnicy tegorocznej parafiady udali się wraz opiekunami na grę terenową pt. „Śladami Jana Pawła”. Dzień zakończył się nabożeństwem majowym.

Sobota pod znakiem siatkówki (podstawówka po zaciętej walce wywalczyła brąz) i koszykówki przyniosła wiele emocji. Po porannej Mszy odbyły się zawody. Nie zabrakło łez radości, żalu z powodu porażek, uśmiechu z powodu wspaniałego współzawodnictwa. Po kolacji, nie mogło zabraknąć czegoś dla rozruszania szarych komórek - konkursu wiedzy: „Kraków - miasto św. Jana Pawła II” (drugie miejsce Andrzeja Rzepiszczaka z klasy I gimnazjum).

W drugiej części rywalizacji ping-ponga, drugie miejsce w kategorii gimnazjum zajął Arek Topór z klasy I gimnazjum) Późnym wieczorem miała miejsce uroczystość uhonorowania zwycięzców pucharami, medalami oraz nagrodami.
W klasyfikacji ogólnej turnieju reprezentacja z Parafii pw. Św. Kwiryna w Łapszach Niżnych zajęła 2 miejsce wśród wszystkich pijarskich placówek, natomiast wśród pijarskich parafii z całej Polski okazała się najlepsza.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na kolejny majowy weekend.

Więcej na: http://www.pijarzy.pl/?strona,doc,pol,glowna,1331,0,6562,1,1331,ant.html oraz www.parafiada.pl.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl