22.05.2014, 21:40 | czytano: 1059

Warsztaty malarstwa na szkle w "czwórce" (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W Szkole Podstawowej nr 4 zorganizowane zostały warsztaty malarstwa na szkle. Zajęcia prowadziła Marię Dudek.
Podczas jasełek bożonarodzeniowych, które odbyły się w kościele Brata Alberta na Niwie, a przygotowane zostały przez uczniów klas IIa, IIIa, IVa mali artyści zebrali na zakończenie nie tylko gromkie brawa, ale także symboliczne datki do góralskiego kapelusza. Opiekunki dzieci - mgr Maria Kilanowicz-Rusnak, mgr Danuta Piekarczyk oraz mgr Lucyna Jaróg postanowiły przeznaczyć uzyskaną kwotę na rozwijanie zainteresowań. Dzięki zebranym środkom zostały zorganizowane warsztaty plastyczne.
W czasie zajęć uczniowie poznawali podstawy tej techniki malarskiej, uczyli się mieszać farby, przedstawiać postaci np. aniołów, motyli, górali. Zajęcia bardzo uczniom się podobały, a na zakończenie spotkania wychowawczynie zamówiły wielkie pizze, które wszyscy zjedli ze smakiem.

- Uważamy, że dzięki takim zajęciom dzieci uczą się kontynuować, kultywować tradycje ginących zawodów, a forma warsztatów to sposób na racjonalne, mądre i ciekawe wykorzystanie przez uczniów wolnego czasu. To doskonały sposób na oderwanie ich od komputerów i Internetu - wyjaśnia Bogusława Mozdyniewicz.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl