18.06.2014, 11:11 | czytano: 1341

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu na Piastowskim Szlaku

Uczniowie klas 3-6 szkoły w Trybszu wzięli udział w wycieczce „Śladami pierwszych Piastów”. Poznawali historię początków państwa polskiego przez zwiedzanie Mysiej Wieży w Kruszwicy, Katedry Gnieźnieńskiej i Drzwi Gnieźnieńskich.
Uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego na temat drużyny Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a także w interaktywnych zajęciach w tym muzeum. Na tym szlaku nie sposób ominąć Biskupina. Oprócz zwiedzania wioski neolitycznej, wczesnopiastowskiej i łużyckiej, dzieci miały doskonałą okazję do przekonania się, jak został zbudowany Biskupin podczas warsztatów.
- Odwiedziliśmy także Wenecję i ruiny zamku „diabła weneckiego”, a także Muzeum Kolei Wąskotorowej. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Puszczykowo, a w nim Muzeum- Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera, gdzie uczniowie mogli obejrzeć zbiory przyrodniczo – etnograficzne z całego świata, a także zwiedzić Ogród Tolerancji, makietę statku Krzysztofa Kolumba. Wycieczka była udana. Była możliwa do zorganizowania dzięki wpłatom rodziców, ale przede wszystkich dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli – zorganizowaliśmy Kiermasz bożonarodzeniowy, w czasie którego rozprowadzaliśmy ozdoby choinkowe, pierniczki, poza tym otrzymaliśmy wsparcie finansowe z Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz Komisji Antyalkoholowej w Łapszach Niżnych. Także Rada Rodziców naszej szkoły wsparła nasze przedsięwzięcie. Wycieczka była podsumowaniem realizowanego przez nas projektu edukacyjnego „Polska nasza ojczyzna” - informuje Julia Miśkowicz.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl