14.10.2014, 23:11 | czytano: 997

Krwiodawstwo w Ekonomiku

arch. szkoły
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu miała miejsce kolejna Akcja Krwiodawstwa. Tym razem znalazło się 50 wolontariuszy pragnących podzielić się z chorymi tym cennym darem- krwią. Ochotnicy ustawili się w kolejce od samego rana i z niecierpliwością oczekiwali na akcję.
Jedna z sal szkolnych na ten dzień zamieniła się w laboratorium, w którym pracownicy stacji krwiodawstwa rozłożyli 3 łóżka na których krwiodawcy mogli wygodnie oddawać krew. Niektórzy brali udział w akcji już trzeci, a nawet czwarty raz i starali się dodawać otuchy tym, którzy zdecydowali się po raz pierwszy i mieli pewne obawy. Jak się okazało niepotrzebnie, gdyż zarówno pracownicy stacji, jak i pomagający wolontariusze bardzo fachowo się zachowywali i starali się stworzyć przyjazną atmosferę . Ostatecznie 32 wolontariuszy oddało krew, co jest dużą pomocą w sytuacji braku krwi w bankach krwi i szpitalach. Krwiodawcy otrzymali słodkie pączki i pamiątkowe prezenty od sponsora, zapewnili również o przystąpieniu do akcji na wiosnę.
- W imieniu opiekunów Szkolnego Koła Wolontariuszy Caritas bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wrażliwym na potrzeby ludzi chorych . Dziękuję Wam Kochani "Krewniacy" - pisze Katarzyna Kubasiak.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl