21.02.2016, 16:40 | czytano: 1960

Spotkanie z kulturą japońską w Szkole Podstawowej nr 4

Choć w kalendarzu wciąż jeszcze pełnia zimy, przyroda już marzy o wiośnie i wielu z nas również. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu mogli przywołać tę wyczekiwaną porę roku i już dziś poczuć nastrój radości, ciepła, słońca.
Stało się to za sprawą kolejnego "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Gościem Szkoły była pani Akiko Miwa, pochodząca z Japonii, a od wielu lat mieszkająca na Podhalu - w Harklowej. Pani Akiko - jak głosi jej imię, jest właśnie "świecącym słońcem". Posiada nieodparty urok i życzliwość, widoczną nie tylko w obcowaniu z innymi, ale i w każdym słowie, którym opisywała kulturę Japonii.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że w Japonii każde dziecko uczy się przede wszystkim jak wyrazić szacunek innym, nauczyli się również kilku słów powitania, a także poznali tajniki powstawania japońskich liter - słów, co z pewnością nie było łatwe. Młodsi uczniowie mieli okazję wraz z panią Akiko składać żurawia z origami, a nawet założyć tradycyjne japońskie kimono. Wielu z nich widząc jak pięknie, radośnie opowiada pani Akiko o swojej ojczyźnie zapragnęło odwiedzić ten "Kraj Kwitnącej Wiśni", i miejmy nadzieję, że ich marzenia kiedyś się spełnią.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl