26.02.2016, 22:21 | czytano: 2157

Humaniści z I LO - sukcesów ciąg dalszy

NOWY TARG. Iwona Madeja i Paweł Pietraszek z kl. 2 d bez problemów pokonali pozostałych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z kilku powiatów i zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. O włos od etapu okręgowego znalazł się Marek Radecki (również kl. 2 d).
Oprócz intensywnej pracy nad przygotowaniem się do etapu centralnego XLII Olimpiady Historycznej Iwona Madeja będzie walczyć w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Polska Piastowska” w Białymstoku.
Najwyższy etap Olimpiady Mediewistycznej to kolejne zmaganie, gdzie Iwona pokaże swoją wiedzę. Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń (gdy została finalistką!) tym razem będzie walczyć o status laureata tej Olimpiady.
Maciej Bafia z klasy 3f po eliminacjach pisemnych etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym był 5 z całej małopolski. Ostatecznie po części ustnej zajął 23 miejsce.

Doskonale poradziła sobie Julia Szymusiak kl. 2h w III edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami Żołnierzy Wyklętych. Pułkownik Pilecki w panteonie polskiej historii” i awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 marca w Oświęcimiu.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl