23.03.2016, 00:06 | czytano: 1355

Wygrana Goszczyńskiego w Pierwszej Debacie Tischnerowskiej

Drużyna „Zyngra” z I LO im. S. Goszczyńskiego w składzie Julia Szymusiak, Urszula Tokarczyk oraz Maciej Fryźlewicz wzięła udział w I Debacie Tischnerwskiej, która miała miejsce w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Oświęcimiu.
Tematem spotkania było zagadnienie: Uchodźcy – wielokulturowość. Czy Unia Europejska powinna otworzyć drzwi dla islamskich uchodźców. Jury konkursowe bardzo wysoko oceniło jakość przygotowanych przez uczniów I LO pomocy audiowizualnych, siłę przekonywania i argumentacji, przygotowanie merytoryczne oraz odpowiedzi na pytania od eksperta z danego tematu i pytania od grupy przeciwnej. O wygranej drużyny z I LO zdecydowały również punkty w quizie na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Uczniowie wykazali się znajomością prawa międzynarodowego, świetną orientacją w zagadnieniach polityczno-społecznych i umiejętnościami oratorskimi. Ponadto wszyscy zebrani uznali Julię Szymusiak za najbardziej aktywną, przekonującą i barwną postać debaty.
Tischnerowskie Dyskusje Młodych to program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem debat jest rozwój świadomości obywatelskiej społeczeństwa i kształtowanie postaw demokratycznych wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

Kolejna debata odbędzie się w Dębicy (1 kwietnia br.) a jej tematem będzie: „Demokracja i ochrona prywatności”. Nad przygotowaniem młodzieży czuwali Grzegorz Klag, Łukasz Szajnowski i Wojciech Tischner.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl