07.04.2016, 00:09 | czytano: 1597

Iwona Madeja uczennica Goszczyńskiego laureatką XLII Olimpiady Historycznej

arch. szkoły
Ubiegły weekend grupie 99 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski upłynął na zmaganiach z historią. Finał tegorocznej edycji Olimpiady Historycznej odbył się w Gdańsku. W sobotę uczestnicy pisali wypracowanie oraz analizę i interpretację tekstów źródłowych. Niedziela upłynęła pod znakiem egzaminów ustnych, a poniedziałek był dniem ogłoszenia wyników. Ponad 40 uczniów uzyskało tytuł laureata, pozostali finalisty i uczestnika Olimpiady.
Iwona Madeja z klasy 2d I LO in. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu swoim wynikiem punktowym zajęła VII miejsce w Polsce. "Nie pamiętam takiego osiągnięcia w tej olimpiadzie dla naszej szkoły" - mówi opiekunka Iwony mgr Aneta Borkowska - "Iwona jest absolutnie wyjątkowa. Jeszcze nie zamierza odpoczywać. Chce podnieść swój ubiegłoroczny wynik w Olimpiadzie Mediewistycznej, która rozpoczyna się 20 kwietnia".
Oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Polskie Towarzystwo Historyczne, Instytut Pamięci Narodowej, Sejm RP oraz Ministra Edukacji Narodowej laureaci otrzymują 100% z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym oraz maksymalną liczbę punktów przy rekrutacji na studia wyższe na prawo, historię oraz kierunki pokrewne w całej Polsce.
 
Gratulujemy Iwonie spektakularnego osiągnięcia i życzymy sił do starcia za dwa tygodnie.

źródło: szkoła
komentarze
Marta07.04.2016, 23:38
Wielki sukces!!Gratulacje!!
Wojtek07.04.2016, 23:37
Brawo dla Iwony i jej p.prof.!!!Gratulacje serdeczne!!
Absolwent07.04.2016, 08:35
Szkołę reprezentuje uczeń i nauczyciel. Stroj nauczyciela powinien byc elegancki i dopasowany do uroczystości i wagi wydarzenia. Sorry, ale tylko uczennica wygląda na przedstawiciela tej szacownej szkoły. Gratulacje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl