11.04.2016, 12:17 | czytano: 1897

Wycieczka do Katowic

zdj. Michał Bachulski
Wiosenna aura zachęca do różnorakich wyjazdów, dlatego grupa uczniów nowotarskiego Zespołu Szkół nr 1 im. W. Orkana ruszyła na podbój Katowic. Konkretny cel to Wyższa Szkoła Techniczna, w której dla spragnionej wiedzy młodzieży przygotowano warsztaty.
Przeznaczono je przede wszystkim dla przyszłych grafików i reklamowców. W kilku grupach wykonywali ćwiczenia z techniki sitodruku- własnoręczne rysunki naświetlano i następnie odbijano na papierze. Uczyli się projektowania graficznego w Corelu oraz projektowania w technologii 3D.
Prowadzący zajęcia zapoznali także adeptów sztuk graficznych z podstawami obsługi programów do modelowania trójwymiarowego.

Formalnym zamierzeniem wizyty w Katowicach było podpisanie porozumienia o współpracy między ZS1 a WST. Strony reprezentowali dyrektor ZS1 mgr inż Grzegorz Józefczyk i prof. WST dr inż arch. Andrzej Grzybowski. Współpraca będzie obejmować: prowadzenie zajęć szkolnych w profesjonalnie wyposażonych pracowniach, warsztaty i wykłady dla uczniów z udziałem wyspecjalizowanej kadry WST, promocyjny system zniżek dla uczniów podejmujących studia w WST.

źródło: szkoła, zdj. Michał Bachulski
Może Cię zainteresować
komentarze
Górol12.04.2016, 09:26
Fajna ta nasza młodzież!
ugju11.04.2016, 16:10
a matur za pasem...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl