26.04.2016, 00:15 | czytano: 2781

Uczniowie z Sokola lecą na praktyki do Bournemouth w Anglii

arch. szkoły
Grupa 17 uczniów Zespołu Szkól nr 1. im. Wł. Orkana w Nowym Targu pożegnała na miesiąc mury swojej szkoły, by udać się najpierw do Krakowa. A tu z Balic polecieć na podbój Wielkiej Brytanii. Uzbrojeni są w dobre humory i chęć zdobywania nowych umiejętności, a ich hasłem przewodnim - "Nowe miejsce - nowi my!"
25 kwietnia br. rozpoczęli swoją miesięczną przygodę w nowym miejscu. Odbędą praktyki zawodowe w Bournemouth - w angielskim miasteczku malowniczo położonym nad kanałem La Manche. Uczestnicy wyjazdu do Bournemouth mają za zadanie szlifować swój angielski i zdobyć doświadczenie pracując w zagranicznych firmach związanych z branżą informatyczną i graficzną. Zamierzają dokumentować swój pobyt i wrażenia z nim związane na specjalnie stworzonej w tym celu stronie internetowej. Zachęcamy do śledzenia ich wpisów (http://zs1.nowotarski.pl/projekty/bournemouth2016).
Wyjazd uczniów ZS nr 1 umożliwiło przystąpienie szkoły do programu Erasmus+, który finansowany jest przez Komisję Europejską. W projekcie „Przez praktyki do sukcesu w życiu” uczestniczy 17 uczniów klas trzecich w zawodzie technik informatyk oraz technik cyfrowych procesów graficznych.

Po zakończeniu projektu każdy uczestnik otrzyma międzynarodowy certyfikat Europass Mobility, zaświadczenie uczestnictwa oraz świadectwo ECVET. Dokumenty te są poświadczeniem zdobytego doświadczenia i umiejętności.

Odbycie praktyk zagranicznych pozwala młodzieży stać się w przyszłości atrakcyjnymi i mobilnymi jednostkami na rynku pracy.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl