29.04.2016, 18:43 | czytano: 985

Uczeń ZSTiP w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

arch. szkoły
Kamil Szopiński uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu z klasy III technik teleinformatyk zajął siódme miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy etap odbył się w lutym w Krakowie. Gospodarzem była Akademia Górniczo Hutnicza, a wzięło w nim udział prawie pięciuset najlepszych uczniów szkół technicznych z całej Polski.
Do etapu drugiego zakwalifikowało się po 16 osób w każdej z sześciu grup tematycznych.
Druga część zmagań miała miejsce w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu i trwała dwa dni. Pierwszego dnia szesnastu zawodników miało wykonać dwa zadania.

W pierwszym należało zasymulować sieć komputerową w programie Cisco PacketTracer, zaś w drugim odpowiednio skonfigurować centralę telefoniczną z telefonem voip.

Drugiego dnia trzynastu finalistów przystąpiło do etapu trzeciego. Walczyli o tytuł laureata i pierwsze miejsce.
Każda z osób podchodziła i losowała zestaw trzech tematów na których przygotowanie miała 10 minut, następnie kolejne 10 minut na omówienie zagadnień. Wypowiedź była odpowiednio punktowana.

Po zakończeniu trzeciego etapu zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody finalistom, a także dyplomy tym, którzy nie przeszli do trzeciego etapu.
Kamil zdobył tytuł finalisty olimpiady, promesę przyjęcia na dowolny kierunek na AGH lub innej uczelni technicznej, został też zwolniony z egzaminów zawodowych.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl