21.02.2017, 22:00 | czytano: 1198

"Już czas na staż..."

arch. szkoły
NOWY TARG. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Już czas na staż - realizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich organizacjach i przedsiębiorstwach”.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność uczniów i kadry w programie Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET).
W konferencji wzięli udział przedstawiciele Małopolskiego Centrum Edukacji Sp. z o.o.- koordynatora projektu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – partnera projektu, Filoxenii – greckiej organizacji przyjmującej, przedstawiciele władz oraz biznesów lokalnych. Niestety z przyczyn organizacyjnych przedstawiciele DEULA Nienburg – organizacji przyjmującej w Niemczech, nie mogli wziąć udziału w tym wydarzeniu.

To już druga taka konferencja na terenie szkoły. Tym razem podsumowaliśmy praktyki 66 uczniów, którzy odbyli swoje praktyki zawodowe w Grecji – Technik Architektury Krajobrazu i Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz w Niemczech – Technik Weterynarii. W ramach praktyk zagranicznych uczniowie także rozwinęli swoją wiedzę na temat innych kultur, tradycji i funkcjonowania biznesów profilu ich kształcenia.

Program konferencji obejmował degustację greckich potraw przygotowanych przez uczestników projektu, prezentację praktyk przez każdą grupę która brała udział w zagranicznych praktykach, przemówienie reprezentanta Filoxenii – Pana Panosa Poulosa oraz rozdanie Certyfikatów Europass uczestnikom projektu.

źródło: szkoła
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl