22.04.2018, 18:30 | czytano: 1243

V edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie - Podhale, Spisz, Orawa (zdjęcia)

arch. szkoły
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie – Podhale, Spisz, Orawa organizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego.
Temat przewodni brzmiał: „Nieznane skarby naszego regionu - potencjał turystyczny miejsca”.
Zebranych uczniów przywitali: Marta Sokołowska – Dyrektor ZSE oraz Jerzy Stodulski - starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego wraz z opiekunami oraz jury, w którym zasiedli ponadto Marta Skawska – Dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty, Marcin Kudasik – pracownik Powiatowego Centrum Kultury oraz Piotr Mrugała – kierownik szkolenia praktycznego w ZSE w Nowym Targu.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach; pierwszy - test wiedzy ogólnej o regionie, a drugi prezentacje dotyczące tematu przewodniego.

Jury, po burzliwych obradach, uznało, iż zwycięzcą V edycji będzie Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem: Łucja Pieronek i Marta Szwab. II miejsce zajął duet Agnieszka Plewa i Julia Biegun z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi z Nowego Targu, a zaszczytne III miejsce przyznano Zuzannie Haburze i Dominikowi Kulakowi reprezentujących Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, przesiąkniętej kulturą regionu. Umożliwił on integrację uczniów z różnych szkół, owocował w wymianę doświadczeń oraz współzawodnictwo między uczestnikami. Wydarzenie to było zatem okazją do dobrej zabawy.

"Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do uczestników, ich opiekunów oraz hojnych sponsorów nagród, którymi byli: Firma Wojas, Termy Szaflary, Restauracja Góralsko Strawa, Karczma u Borzanka, Karczma Zadyma, Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, radna Powiatu Nowotarskiego, Pani Katarzyna Kubasiak , Urząd Gminy w Jabłonce, Urząd Gminy w Łapszach Niżnych, Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej na Orawie, Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok" - piszą organizatorzy.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl