25.04.2018, 20:15 | czytano: 2810

Laureat z nowotarskiej szkoły nagrodzony w IPN (zdjęcia)

arch. szkoły
W Centrum Edukacyjnym krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej – Przystanek Historia, wręczono nagrody laureatom konkursu tematycznego „Na Polu Chwały… - Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczpospolitej”.
W tym ścisłym gronie znalazł się uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu – Kacper Miętus.
Nagroda w tej tematyce smakuje szczególnie w tym roku, w którym na szeroką skalę obchodzone jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, dzięki tego typu aktywnościom na polu naukowym dajemy młodzieży możliwość rozwijania pasji historycznych, a u niektórych te pasje rozbudzamy – mówi jeden z organizatorów – zależy nam szczególnie na dociekliwości młodych fascynatów historii na polu tropienia bohaterów lokalnych, którzy są mało znani szerszej publiczności, a na to poznanie zasługują.

Grupa 23 laureatów została wyłoniona z 247 uczestników z całej Małopolski przez poszczególne etapy od szkolnego po wojewódzki.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
ktoś26.04.2018, 13:19
Ale ponurak. Zero uśmiechu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl