10.05.2018, 00:58 | czytano: 1078

Targi edukacyjne w Szaflarach (zdjęcia)

arch. szkoły
W Szkole Podstawowej im. Augustyna Suskiego w Szaflarach odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych „Od edukacji do pracy”. Organizowane po raz trzeci targi cieszyły się tak samo jak w poprzednich latach dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów szkoły w Szaflarach, ale także z pobliskich szkół.
Zaproszenie przyjęli także Wójt Gminy Szaflary – Rafał Szkaradziński oraz z delegatury w Nowym Targu – starszy wizytator – Marzena Bąk.
W targach uczestniczyły następujące szkoły ponadgimnazjalne: 
- I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu,
- I Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu,
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu,
- Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem,
- Zespół Szkół nr 1 im Władysława Orkana w Nowym Targu,
- Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu - klasy mundurowe,
- Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 w Nowym Targu,
- Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy - Jabłonce,
- Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się nie tylko z szeroką gamą ofert edukacyjnych szkół, ale także osobiście zasięgnąć szczegółowych informacji dotyczących procesu rekrutacji, ofert poszczególnych klas, porozmawiać z uczniami szkół średnich i zawodowych oraz skorzystać z fachowej pomocy dwóch doradców zawodowych, którzy przeprowadzali testy kompetencji zawodowych.
Wszystkie szkoły przygotowały prezentacje multimedialne o swoich placówkach, oraz ulotki i broszury z niezbędnymi informacjami. Były też pokazy kulinarne, fryzjerskie oraz pokaz mody zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu – „Sokół”.
Organizowane targi z pewnością pomogły nie tylko uczniom klas trzecich gimnazjum w podjęciu tak ważnej decyzji jaką jest wybór przyszłej szkoły, a później zawodu, ale także ich kolegom z klas młodszych, którzy za rok również staną przed podobnym dylematem.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl