02.11.2018, 10:53 | czytano: 1207

Oryginalnie dla Niepodległej

arch. szkoły
NOWY TARG. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, kierownictwo szkoły i grono pedagogiczne w nieco inny sposób uczcili obchodzone w tym roku 100-lecie niepodległości. Wzięli udział w grze terenowej według scenariusza opracowanego przez trzech nauczycieli: Jacka Waksmundzkiego (warstwa merytoryczna), Piotra Mrugałę i Marzenę Waksmundzką.
Wyznaczone zostały 4 trasy piesze i jedna rowerowa. Pierwsza prowadziła przez nowotarski cmentarz do kościoła św. Katarzyny; druga od kościoła św. Katarzyny przez Pomnik ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego, SP nr 5 oraz rondo Ofiar Katynia; trzecia od NZPS przez ul. Pajerskiej, os. Bohaterów Tobruku do kościoła św. Katarzyny; czwarta-lotnisko.
Rajd rowerowy zaczynał się na dworcu PKP w Nowym Targu, prowadził przez Czarny Dunajec a kończył w Ludźmierzu. Z punku do punktu kierowały uczniów rymowanki, zadania - związane z wybitnymi nowotarżanami oraz innymi wielkimi Polakam i- wymagały uwagi i spostrzegawczości. Część scenek wykonywali uczniowie Ekonomika: Dominika Bielak wcieliła się w rolę M. Pajerskiej, Zuzanna Rokicka-Antoniny Dworzańskiej, Tomek Rusnak i Szymon Bargiel- gestapowców, Piotr Jachymiak - Otokara Brzozy-Brzeziny oraz Mikołaj Bednarczyk - księdza Machaya.

Samorząd uczniowski ZSE zakupił okolicznościowe znicze, które pozostawione zostały w ważnych punktach miasta. Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwa postawa nauczycieli, którzy wraz z uczniami pokonywali trasy oraz pomagali w przygotowaniach.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl